top of page

Golenie - kilka sposobów jak dbać o skóręGolenie maszynką łydek
Golenie maszynką

Jak dbać o skórę przy goleniu ?

Golenie jest rutynową czynnością dla wielu kobiet, które dążą do uzyskania gładkiej skóry. Jednak dla osób z wrażliwą skórą, golenie może przynosić więcej problemów niż korzyści, powodując podrażnienia, zaczerwienienia, a nawet wrastające włosy. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego jednorazowe maszynki z jednym ostrzem mogą być lepszym wyborem dla kobiet borykających się z tymi problemami. Omówimy także technikę golenia z włosem, która może pomóc zminimalizować dyskomfort, a także przedstawimy alternatywne metody usuwania włosów, takie jak depilacja laserowa.


Dlaczego wybrać jednorazówki z jednym ostrzem?

Minimalizacja podrażnień: Maszynki z jednym ostrzem są delikatniejsze dla skóry. W przeciwieństwie do maszynek wielostrzowych, które działają jak pług, jedno ostrze przecina włos bez wielokrotnego drażnienia tej samej części skóry.

Mniejsze ryzyko wrastających włosów: Jedno ostrze pozwala unikać wielokrotnego cięcia włosów pod różnymi kątami, co jest typowe dla maszynek wielostrzowych i często prowadzi do wrastania włosów.


Łatwość użycia i higiena: Jednorazowe maszynki są stworzone do użytku kilka razy, a następnie wyrzucane, co pomaga utrzymać ostrze w czystości i ostrości, eliminując konieczność częstego czyszczenia i konserwacji.

Technika golenia z włosem

Mniejsze ryzyko podrażnień: Golenie z kierunkiem wzrostu włosów jest znacznie delikatniejsze dla skóry niż golenie pod włos, które może powodować podrażnienia i mikroskopijne nacięcia.


Jak to robić prawidłowo: Przed goleniem zaleca się użycie ciepłej wody, aby rozluźnić pory i zmiękczyć włosy. Następnie nałóż krem lub żel do golenia, który zwiększy śliskość i ochroni skórę. Gól włosy delikatnie, bez naciskania maszynki, co pozwoli uniknąć zacięć.

Wskazówki dodatkowe dla wrażliwej skóry

Wybieraj produkty do golenia z nawilżającymi składnikami: Żele i kremy z aloesem, gliceryną czy masłem karite mogą pomóc zmiękczyć skórę i włosy, co umożliwi łatwiejsze golenie.

Po goleniu używaj produktów łagodzących: Balsamy po goleniu bez alkoholu czy bogate w składniki łagodzące (np. wyciąg z rumianku) mogą pomóc uspokoić skórę i zapobiec podrażnieniom.


Regularna eksfoliacja: Usuwanie martwych komórek skóry może pomóc zapobiegać wrastaniu włosów. Wybieraj delikatne peelingi, które nie będą dodatkowo drażnić skóry.

Depilacja laserowa jako najlepsza alternatywa

Chociaż golenie jest szybkim sposobem na usunięcie niechcianych włosów, nie jest to rozwiązanie długotrwałe ani najlepsze dla każdego, zwłaszcza dla osób z wrażliwą skórą. Depilacja laserowa oferuje bardziej trwałe rezultaty i jest znacznie mniej prawdopodobna, że spowoduje podrażnienia. Proces ten polega na używaniu wiązki światła laserowego, która penetruje skórę i niszczy mieszki włosowe, co prowadzi do stopniowej redukcji wzrostu włosów.


Długotrwałe efekty: Depilacja laserowa może znacząco zredukować ilość włosów i w wielu przypadkach prowadzi do ich trwałego usunięcia.

Bezpieczeństwo i efektywność: Jest to bezpieczna metoda, która została przetestowana i zatwierdzona przez liczne badania kliniczne. Może być stosowana na różne partie ciała, w tym nogi, pachy, bikini i twarz.

Bezpłatne konsultacje: Dla osób zainteresowanych, Simply Epil oferuje bezpłatne konsultacje, gdzie specjaliści mogą ocenić typ skóry i włosów, aby dostosować leczenie do indywidualnych potrzeb.


Podsumowanie

Wybór odpowiednich narzędzi i technik golenia może znacząco wpłynąć na komfort skóry po zabiegu. Jednorazowe maszynki z jednym ostrzem i technika golenia z włosem to sprawdzone metody, które mogą pomóc kobietom z wrażliwą skórą cieszyć się gładką i zdrową skórą bez nieprzyjemnych skutków ubocznych. Dla tych, którzy szukają długotrwałego rozwiązania, depilacja laserowa oferowana przez Simply Epil może być najlepszą opcją.

Comments


bottom of page