top of page

Jak się przygotować do depilacji laserowej.Depilacja laserowa
Twarz kobiety

Depilacja laserowa Warszawa: Przygotuj się na do depilacji laserowej z Simply epil

Niechciane owłosienie na ciele może być uporczywym problemem, dlatego wiele osób szuka trwalszych rozwiązań, takich jak depilacja laserowa. Ten rewolucyjny zabieg zapewnia długotrwałą redukcję owłosienia, co czyni go popularnym wyborem dla osób pragnących gładkiej i pozbawionej włosów skóry. Odpowiednie przygotowanie jest kluczowe dla osiągnięcia optymalnych rezultatów i zminimalizowania potencjalnych komplikacji.

W tym wpisie na bloga omówimy, co należy zrobić i czego unikać przed depilacją laserową, abyś mógł w pełni czerpać korzyści z tej nowoczesnej techniki.


Konsultacja z profesjonalistą

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z depilacją laserową, skonsultuj się z wykwalifikowanym i doświadczonym specjalistą. Ten krok pozwoli technikowi lub przedstawicielowi obsługi klienta ocenić Twój rodzaj skóry, kolor włosów i ogólne cele. W Simply Epil cenimy Twój czas i przeprowadzamy konsultacje telefoniczne. Przedstawiciel Simply Epil pomoże Ci znaleźć program zabiegów dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Jednak zaznaczamy , że dokładne obejżenie skóry może być niezbędne. Konsultacja w simply epil jest bezpłatna.

Jak się przygotować do depilacji laserowej.


Unikaj ekspozycji na słońce

Bezpośrednia ekspozycja na słońce może zwiększyć ryzyko wystąpienia komplikacji podczas i po depilacji laserowej ze względu na podwyższoną wrażliwość skóry opalonej lub poparzonej słońcem. Melanina w opalonej skórze może absorbować więcej energii lasera, potencjalnie prowadząc do dyskomfortu, oparzeń, a nawet hiperpigmentacji.

Aby chronić skórę, powstrzymaj się od długotrwałej ekspozycji na słońce przez co najmniej dwa tygodnie przed planowaną sesją. W przypadku konieczności opalania, należy starannie nakładać filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania i wysokim SPF oraz nosić odzież zakrywającą obszar zabiegu, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji podczas depilacji laserowej.


Ogól się przed zabiegiem

Zaleca się golenie obszaru zabiegu na 12 do 24 godzin przed depilacją laserową. Golenie zapewnia precyzyjne kierowanie energii lasera na mieszki włosowe pod powierzchnią skóry, optymalizując skuteczność zabiegu. Ta praktyka zapobiega również przypalaniu lub oddziaływaniu lasera na włos powyżej skóry, zmniejszając potencjalny dyskomfort podczas sesji.

Dzięki zapewnieniu laserowi swobodnej drogi dotarcia do mieszków włosowych, golenie umożliwia bardziej kontrolowany i skuteczny zabieg, dając gładsze i trwalsze rezultaty.


Pij dużo wody i nawilżaj skórę

Dobrze nawodniona i wilgotna skóra zwiększa jej naturalną odporność i minimalizuje ryzyko podrażnień po depilacji laserowej. Dbanie o odpowiednie nawodnienie skóry zaczyna się od wewnątrz – pij dużo wody w dniach poprzedzających zabieg.

Uzupełnij to wewnętrzne nawilżenie zewnętrzną pielęgnacją za pomocą łagodnego, bezzapachowego balsamu nawilżającego lub regenerującego żelu. Odżywiając zewnętrzną warstwę skóry, tworzysz barierę ochronną, która może złagodzić czasową czerwonkę lub uczucie wrażliwości, które mogą wystąpić po zabiegu. To proaktywne podejście pomaga w uzyskaniu gładszego i bardziej komfortowego doświadczenia depilacji laserowej.


Omów leki i schorzenia

Poinformowanie technika o przyjmowanych obecnie lekach jest kluczowe, ponieważ niektóre leki mogą zwiększać wrażliwość skóry na działanie lasera. Znajomość Twojego schematu leczenia pozwala technikowi dostosować zabieg do Twoich indywidualnych potrzeb, zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych reakcji.

Równie ważne jest ujawnienie wszelkich chorób współistniejących, takich jak PCOS. Choroby te mogą wpływać na wykonalność i skuteczność zabiegu, wymagając modyfikacji w celu zapewnienia Twojego bezpieczeństwa i satysfakcji. Otwarta komunikacja z technikiem zapewnia spersonalizowane podejście. W simply epil przed każdym zabiegiem, należy wypełnić formularz. Prosimy aby nie zatajać faktów, aby zminimalizować ryzyko powikłań.

תגובות


bottom of page