top of page

Pryszcze pod pachami- jak sobie z nimi radzić.


Pryszcze pod pachami , a depilacja laserowa
Golenie maszynką pod pachami

Pryszcze pod pachami to nie tylko kwestia estetyczna, ale również zdrowotna, która dotyka wiele osób niezależnie od wieku czy płci. To przykra dolegliwość, która może wpływać na codzienne funkcjonowanie, samopoczucie oraz poziom pewności siebie. W tym obszernym artykule przyjrzymy się bliżej przyczynom powstawania pryszczy pod pachami, metodach zapobiegania oraz skutecznym sposobom leczenia, ze szczególnym uwzględnieniem depilacji laserowej jako jednej z najlepszych metod eliminacji problemu.


Czym Są Pryszcze Pod Pachami?

Pryszcze pod pachami to zmiany skórne, które mogą przybierać formę czerwonych krostek, ropnych narośli, czy swędzących wysypek. Choć często kojarzone są z okresem dojrzewania i zmianami hormonalnymi, w rzeczywistości mogą pojawić się w każdym wieku, będąc efektem różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych.


Najczęstsze Przyczyny Powstawania Pryszczy Pod Pachami:


 1. Nieprawidłowa Higiena: Brak odpowiedniej pielęgnacji skóry pod pachami może prowadzić do zatykania porów i rozwoju bakterii, co sprzyja powstawaniu pryszczy.


 2. Nieodpowiednia Depilacja: Używanie tępych maszynek do golenia, depilacja na sucho czy częste stosowanie wosku może podrażniać skórę, powodując mikrourazy i stan zapalny.


 3. Noszenie Syntetycznych Tkanin: Materiały, które nie przepuszczają powietrza, mogą zwiększać potliwość oraz sprzyjać namnażaniu się bakterii i grzybów.


 4. Alergie i Uczulenia: Reakcja alergiczna na kosmetyki, proszki do prania czy materiały, z których wykonane są ubrania, również może prowadzić do pojawienia się pryszczy.


 5. Zaburzenia Hormonalne: Fluktuacje hormonalne, zwłaszcza w okresie dojrzewania, ciąży czy menopauzy, mogą przyczyniać się do problemów skórnych, w tym pryszczy pod pachami.


Metody Zapobiegania Powstawaniu Pryszczy Pod Pachami

Zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie. Oto kilka sposobów na uniknięcie pryszczy pod pachami:


 • Prawidłowa Higiena: Regularne mycie pach delikatnymi żelami antybakteryjnymi i używanie antyperspirantów, które nie zatykają porów.

 • Odpowiednia Metoda Depilacji: Unikanie golenia na sucho, stosowanie ostrzejszych maszynek jednorazowych lub rozważenie depilacji laserowej, która minimalizuje ryzyko podrażnień i pozwala uniknąć problemu wrastających włosków.

 • Wybór Naturalnych Tkanin: Noszenie ubrań wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, które lepiej absorbuje pot i pozwala skórze oddychać.

 • Hipoalergiczne Kosmetyki: Użycie antyperspirantów i dezodorantów bez alkoholu, parabenów oraz innych substancji mogących wywoływać alergie.


Depilacja Laserowa - Dlaczego To Najlepszy Wybór?

Depilacja laserowa to metoda, która zyskuje na popularności jako długoterminowe rozwiązanie problemu niechcianego owłosienia oraz powiązanych z nim pryszczy pod pachami. Zabieg, realizowany przy użyciu zaawansowanych laserów, takich jak aleksandrytowy laser Deka Motus, pozwala na trwałe usunięcie owłosienia, zmniejszając ryzyko podrażnień, krost i pryszczy wynikających z innych metod depilacji.


Jak Działa Depilacja Laserowa?

Depilacja laserowa wykorzystuje wiązkę światła, która penetruje skórę do mieszków włosowych. Światło jest absorbowane przez melaninę (barwnik) w włosach, co prowadzi do zniszczenia mieszków i zapobiega odrastaniu włosów. Metoda ta jest szczególnie polecana dla osób z problemami skórnymi w obszarze pach, ponieważ po kilku zabiegach skóra staje się gładka, a ryzyko podrażnień minimalne.


 • Skuteczność: Długotrwałe usunięcie większości owłosienia w obszarze pach.

 • Bezpieczeństwo: Niewielkie ryzyko podrażnień, infekcji lub wrastających włosków.

 • Szybkość: Każdy zabieg trwa krótko, a efekty są widoczne nawet po pierwszym zabiegu.

 • Komfort: Depilacja laserem deka motus jest całkowicie bezbolesna

Jak Często Należy Powtarzać Zabieg?

Liczba i częstotliwość zabiegów depilacji laserowej zależy od indywidualnych cech skóry i owłosienia. Zazwyczaj koniecznych jest 6-8 sesji w odstępach kilku tygodni, aby osiągnąć optymalne rezultaty.


Dowiedz się więcej o depilacji laserowej na darmowej konsultacji - link

Comments


bottom of page